| VreauSaAflu123 a întrebat:

Am un nelamurire cu cineva...Cine ar castiga intr-o bataie dintre un Ciobanesc Caucazian, un Amstaff/Pitbull si un Rottweiler?

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Nu mă prea pricep la câini, dar am un prieten ce are Amstaff, şi face dreasaj cu el. A câştigat şi ceva concursuri din câte ştiu. Mie mi se par nişte câini inteligenţi, nu doar forţă brută

19 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Politia.

| pLeX a răspuns:

laughing bine punctat LaLaura.
conteaza echilibrul in care este crescut cainele. nu neaparat rasa.

rasa ii ofera instinct, putere si agilitate. insa, la fel ca si la soldati, sunt caini de forta, rezistenta si inteligenta, abilitati care sunt valorificate printr-un dresaj.

caini specializati pe lupta( forta fara minte) sunt Amstaff si pitbull.
insa daca vrei un caine dur pentru paza si protectie, e recomandat Rottweiler-ul. pe care, personal, il consider si cel mai inteligent dintre cei enumerati.

| VreauSaAflu123 explică:

Amstaff-ul este fara minte? Daca te intereseaza, gradul de inteligenta este cam acelasi cu al Rottweiler-ului.Astept raspuns si de la cineva care se pricepe, LaLaura a fost paralela.

| LaLaura a răspuns (pentru VreauSaAflu123):

Nu sunt deloc paralele, cred ca tu esti.
Luptele de caini in Romania sunt interzise!, de fapt in toata lumea sunt interzise!
Asa ca politia castiga, si tare as vrea sa castige si politia cand iti bagi cainele la lupte, de fapt oricine abuzeaza de un caine in halul acesta perfer sa castige politia si sa ii confisce cainele.

| VreauSaAflu123 explică:

Am spus cumva ca vreau sa fac lupte? Care parte din "ipotetic" n-o pricepi? Cat despre partea cu politia, da, oamenii care isi baga cainii in lupte sunt nebuni.

| LaLaura a răspuns (pentru VreauSaAflu123):

N-ai spus nimic ipotetic in intrebarea ta, de fapt a fost o nelamurile cu privire la ce caine este mai bun intr-o lupta - "bataie" cum ai numit-o tu. Odata ce te gandesti la asta, ipotetic, pai inseamna ca iti doresti sa stii cu precizie cine castiga intr-o lupta de caini. Iar odata ce iti pui intrebarea asta, inseamna ca ai de gand sa lupti cu un caine.

| Teardrop a răspuns (pentru LaLaura):

Era acum vreo săptămână unu' care întreba cât de mult poate distruge o bombă. Voia să arunce cu bomba?

| LaLaura a răspuns (pentru Teardrop):

Sunt 2 lucruri putin mai diferite.
Bombele nu le gasesti la tot pasul, pe cand cainii da.
Iar odata ce pui o intrebare ce caine are sansa de a castiga intr-o lupta de caini, care ar fi prima ta impresia, ca omul doreste doar sa fie informat si nimic mai mult, sau sa fie informat ca sa aplice informatia?
Si este a 3 persoana care o vad ( o fi mai multe) pe acest site care intreba ce rasa de caine e buna pentru lupta, si crede-ma ca sunt lupte de caini si in momentul acesta, unde un caine e rupt in bucati doar pentru distractie si bani.

| Teardrop a răspuns (pentru LaLaura):

Sunt sută la sută împotriva oricărui tip de luptă ce implică animalele, şi a oricărei formă de maltratare a lor.
Da' nu înseamnă că dacă un om vrea să afle care câine îi mai puternic, vrea să-şi bage animalul la lupte. Poate nici n-are câine!

| LaLaura a răspuns (pentru Teardrop):

Poate.
Dar prefer sa imi spun opinia din start, si poate se razgandeste si cel in cauza daca se gandea la asa ceva.
Mie mi se pare o chestie premeditata, nu doar o necesitatea de informatie.

| VreauSaAflu123 explică:

In primul rand, nu, nici nu mi-a trecut prin minte sa-mi duc cainele la bataie. Daca te intereseaza, momentan am un rottweiler iar in urma cu 2 ani am avut amstaff. Voiam sa stiu care dintre ei este mai bun si apoi sa-l compar cu caucazianul deoarece unii afirma ca un caucazian antrenat e invincibil impotriva altor rase de caini. Avand in vedere ca Amstaff-ul este rasa de lupte, eu sustin ca unul antrenat iese castigator.
Un detinator nu poate sa afle care caine e mai puternic? Daca maine intreaba unu de la ce inaltime mori cand te arunci in cap, inseamna ca vrea sa se sinucida?

| LaLaura a răspuns (pentru VreauSaAflu123):

Sincer, mie nu imi pasa ce caine e mai bun in lupta, si nu inteleg de ce tie ti-ar pasa daca nu esti atras de asa ceva, sau te dezgusta.
Eu nu as putea niciodata sa intreb la ce inaltime mor, sau sa imi pun asemenea intrebare daca vreau sa traiesc, pentru ca nu ma intereseaza si nu ma gandesc la acest lucru.
Deci, parerea mea e ca doresti sa lupti cu acel caine, imi cer scuze daca gresesc, dar asta este impresia mea dupa intrebarea postata de tine, dar si dupa acest raspuns "Daca te intereseaza, momentan am un rottweiler iar in urma cu 2 ani am avut amstaff. Voiam sa stiu care dintre ei este mai bun si apoi sa-l compar cu caucazianul deoarece unii afirma ca un caucazian antrenat e invincibil impotriva altor rase de caini. Avand in vedere ca Amstaff-ul este rasa de lupte, eu sustin ca unul antrenat iese castigator."

| Teardrop a răspuns (pentru LaLaura):

Dacă omul ţi-a zis că nu vrea să bage câinele la lupte, crezi că te minte?laughing Nu văd motivul pentru care ar face-o

| LaLaura a răspuns (pentru Teardrop):

Nu prea iti trebuie motiv ca sa minti.
Oricum, eu raman la parerea mea si am spus si de ce.

| VreauSaAflu123 explică:

Si,intrebarea mea, ce mai cauti aici? Mi-ai umplut intrebare cu 15 raspunsuri degeaba.Du-te si reclama-ma la politie ca ma arunc in cap sa vad daca mor si apoi, daca traiesc, ma duc cu cainele la lupte.
Teardrop, ce parere ai de raspunsul intrebarii? Care castiga?

| LaLaura a răspuns (pentru VreauSaAflu123):

Sunt libera sa raspund la orice intrebare, daca nu iti place exista o chestie numita "ignora user".
Si nu imi pasa daca te arunci tu in cap, imi pasa doar de animale, tu poti sa faci ce vrei cu viata ta, tu nu ai acest drept asupra cainelui, de al ranii, dar se pare ca doar pentru asta iti cumperi cainele, doar pentru distractia ta personala si niste bani murdari.

| Teardrop a răspuns (pentru VreauSaAflu123):

Nu mă prea pricep la câini, dar am un prieten ce are Amstaff, şi face dreasaj cu el. A câştigat şi ceva concursuri din câte ştiu. Mie mi se par nişte câini inteligenţi, nu doar forţă brută

| VreauSaAflu123 explică:

Lool,imi permit sa gandesc ca esti cam... mda... Deja castigai 25 de lupte! Acum ma duc sa pariez pe un cocos si maine bag si motanul la bataie

| VreauSaAflu123 explică:

Adevarat.

| nicoles a răspuns:

Eu cred ca Pitbull.