| Odinn a întrebat:

Am un câine micuţ- o combinaţie între chiuaua şi pechinez, iar de câteva săptămâni îi tot curge un lichid vascos si albicios, iar acum ( de aprox. 2 zile) ochiul îi este alb complet, de parcă e de sticlă. Aveţi idee ce are? Nu pot ajunge la veterinar ( pentru că este câinele bunicilor mei şi stau la ţară, foarte departe de oraş, iar veterinarul din sat e vai steaua lui). Ce-mi recomandaţi?

1 răspuns:
| corinaaa21 a răspuns:

Eu zic sa il duci urgent la veterinar, e posibil sa orbeasca. verifica daca nu are vreo aschie in ochi sau poate s a intepat cu ceva, poate totusi sa aiba si vreo boala care ii v a afecta si celalalt ochisor