| Anonim110pp1 a întrebat:

Salut, am un husky de 1 an si 7 luni care nu stiu ce a facut si s-a lovit pe partea dreapta langa coasta.
Bun, problema este ca a facut puroi ( rana consta in belirea pielii ) si s-a adancit sa zic asa ( e rotunda si pe margine mai umflata ).
Vreau sa stiu daca se vindeca de la sine, adica daca se linge cainele va trece.
I-am pus apa oxigenata si rivanol.
Mentionez ca a avut coaja dar a rupt-o el, posibil sa-si fi dat el seama ca are asa ceva.

Răspuns Câştigător
| LaraClarice a răspuns:

Încearcă să mergi cu el la un alt medic. Nu e ok să facă presupuneri daca nu îl consultă.
O rana infectată are nevoie de tratament specific, nu spun că apa oxigenata și rivanolul nu sunt bune, dar nu fara indicațiile primite în urma consumației. Ai grijă de câinele tău.
Numai bine!

2 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Nu se vindeca de la sine, mai ales că s-a infectat. De ce nu mergi cu el la veterinar?

| Anonim110pp1 explică (pentru LaraClarice):

Am sunat doctorul si el mi-a spus ca nu e nimic grav si ii va trece
Pnm