| Vlach a întrebat:

Am Varicela/Varsat,majoritatea bubelor s-au uscat si au facut coaja, dar cam 20 seamana cu niste cosuri micute,foarte micute,am rupt una si nu am sangerat,nu nimic,nu am urma,e de parca nici nu ar fi fost acolo.
Unele bube sunt acoperite de o crusta alba,iar albele au un fel de puroi galbui in interior,e o infectie secundara? sau este normal? precizez ca nu ma dor sau ma mananca,nu am alta simptoma asociata bubelor cu puroi galbui. Daca este o infectie, in cat timp trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| petitconseil a răspuns:

Nu le mai baga atata in seama daca vrei sa-ti treaca, cu cat te stresezi tu mai tare ce se intampla, cu atat se agraveaza, Te mai poti da cu crema ce te-a vindecat si nu le mai baga in seama cum arata sau in ce stare sunt, nu le mai deranja.Sanatate!