| sebyu a întrebat:

Salut.am un papagal nimfa de aproape 2 luni si nu stiu daca e femela sau mascul.cine ma poate ajuta cand de repede posibil.multumesc

Răspuns Câştigător
| Si_Atat_Emanuel_1997 a răspuns:

Papagalii nimfa de culoare gri arata toti ca si femelele pana la prima naparlire (pana dupa varsta de 6 luni). Daca papagalul canta, atunci 90% sanse sa fie mascul.
La papagalii nimfa de culoare gri, femelele au niste stratii galbene sub coada, iar masculii... nu le au.