| MAIA18 a întrebat:

Mi-am cumpărat papagal femela nimfa. Vreau să știu: o să vorbească pe viitor?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, o sa recite poezii, o sa spuna povesti... laughing

| untu a răspuns:

Da,s-ar putea sa vorbeasca daca il inveti cu cuvinte noi si sa-si formeze propozitii!

| Costi_Savu_1998 a răspuns:

Probabil,depinde cum il intretii

| Maloteavalentina2004 a răspuns:

Pai nu chiar... Trebuie sa zici un cuvant de multe ori în fiecare zi, pana il memorează si el.

| STEFONI a răspuns:

Da dar trebuie sa petreceți cu ea mult timp și să i repetați un cuvânt ușor de zis iar când veți începe să faceți asta la un moment dat ea va spune cuvântul învațat.