| Radu_Fabian_1994 a întrebat:

Am un pui de rott are o luna,nu stiu daca este rasa pura sau nu. Parinti nu au pedigree dar arătau bine, tatăl de talie mare iar maică-sa de talie mijlocie. Astept un raspuns

2 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Uita-te pe internet la standardul rasei si vezi daca au aceleasi caracteristice parintii si puiul.
Cu toate astea, nu ii cunosti bunicii, poate unul nu era pur.iar atunci, exista sanse, mici ce e drept, ca puiul sa aiba unele 'defecte'..de exemplu, prea mult negru sau prea mult maro..sau chiar alb. Dar exista la standardul rasei, pe internet, scrise defectele unui rottweiler.

| sebi6600 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa cauti pe google poze cu pui de rottwailer si sa le compari cu cainele tau daca este rasa pura va semana intocmai cu cainele tau. Sper ca te-am ajutat.