| qwerty1234 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi cumpar un caine de rasa boxer(un mascul) si as vrea sa-i intreb pe cei care sunt stapanaii unui astfel de caine cam cat costa intretinerea lui pe luna, asta incluzand mancarea?

2 răspunsuri:
| MariaChrii a răspuns:

Pai eu am o catea de 3 ani jumatate si amanaca cam 10 kg de hrana uscata pe luna deci destul de mult cat depre intretinere nu trebuie sa ii faci decat vacinurile dar ii tpoti lua jucarii pentru ca l; or le place sa roada si creema ca nu e de ajuns oi minge de aia de caine eu am luat una de aia si a prins ciuda oe ea incat a marruntito chiar si upa ce a rupto o rodea trebuirt sa o fur si sa o arunc si a cautat-o 2 ziel pana cand am luat o minge mai rezistenta umpluta cu cauciu a durat mai mmult dar a sparto deci i-ai cv de ros si daca e pui ai grija sa aiba vacinurile facute mai ales parvoviroza care ii cam decimeaza cand sunt pui apoi vine dezvoltarea corporala daca e pui ii poti lua o lesa speciala pentru a ii dezvolta bine pieptul insa doar daca e pui

ti-0am sp cateaua mea
are 3 ani si manacna 10 kg de hrana uscata pe luna deci mancare plus o jucarie de rontait si fff multa afectiune si ativitatea fizica pentru ca ei sunt iubitotri si activi si nu le place daca se simt neglijati

| lSummerl a răspuns:

Pai vreo 25 de lei pe luna ca mancarea nu e prea scumpa