| Ionutmarian6868 a întrebat:

Astazi e a doua zi cand cainele meu nu mananca si e si trist. Are abia 3 luni, este ciobanesc mioritic.
Ce poate fi? Ce a patit?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fii inghitit ceva care i s-a blocat in gat, sau poate a mancat ceva otravit... fugi de urgenta cu el la veterinar, daca vrei sa nu-ti moara!

| SilentRain a răspuns:

Are depresie, cauta-i o gagica

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cel mai bine e sa il duci la veterinar.

| kar1GaNNN a răspuns:

Dacă prezintă voma, diaree si nu mănâncă, bea doar apa si este apatic s-ar putea sa fie vorba de o jigodie ( doamne fereste sa fie asa ) dar mai poate fii si ceva pe la stomac vreo enterocolită care se poate trata la doctor. Ii bagă perfuzii cu antibiotice timp de 3 zile la rand si se va pune pe picioare.
Mentionez: Nu sta cu mâna în sân fara sa il duci la doctor pentru că iti va parea rau dupa aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută-l cu atenție de căpușe. Mai ales gâtul, spatele (între omoplați), dar nu numai.
Căpușele se simt la mângâierea blănii (ca niște boabe de grâu).
Dacă găsești, e posibil ca bietul cățel să aibă o boală numită babesioză (asta înseamnă că trebuie dus urgent la veterinar).
Nu pierde timpul!

| Nimeni10 a răspuns:

Asa a facut si cainele meu cand era mai mic vomita si era trist, l-am fript pe nas si a scapat, nu stiu daca va functiona, daca tii la el du-te la veterinar.

| LaviniaGL a răspuns:

Oria re limbrici ori este otravit
Spune-mi terog daca facea un sunet ciudat pe gat

| LaviniaGL a răspuns:

Daca e otravit du-te cat mai repede la o farmacie veterinara sau un cabinet veterinar si ia-o pastila de limbrici o intebi pe doamna cu eu dai catelului ca nu mai stau sa scrie. Si eu am patit la fel si tineam mult la catel.bafta?

| LaviniaGL a răspuns:

Scuze voiam sa spun daca are limbrici