| HeavenlyLight a întrebat:

Azi cand mancam capsuni, am vazut un fel de melc, e pui, micut fara cochilie big grin
Mi s-a parut dragut si ma intreb cum sa-l cresc happy
Sugestii va rog

8 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Iti zic eulaughing. Se numeste Limax e un melc fara cocilie din familia limicidae
Pune-l intr-un ghiveci sau undeva unde pamant cu plante si se hraneste cu fructe si plante.

| Andr3 a răspuns:

E vierme mha laughing) km sa-l cresti? astia in cateva zile mor

| klau95 a răspuns (pentru Andr3):

cum sa fie vierme? e un melc fara carapace se numeste Limax. laughing

| Andr3 a răspuns (pentru klau95):

Drk,ce o fi! laughing astia se comun in fructe si nu traiesc mai mult de cateva zile dupa ce fructul a fost desfacut laughing

| Clauvdgg a răspuns:

Dumnezeule mare! rolling on the floor
Cum sa cresti un vierme? rolling on the floor sau un melc fara chochilie cum ii zici tu? laughing

| Mariucaaa a răspuns:

Daca l-ai gasit in capsuna inseamna ca este vierme...nu stiu cum se creste (mi se pare chiar ciudatthinking cum sa cresti un vierme)... daca nu l-ai gasit in capsuni si l-ai gasit pur si simplu pe jos s-ar putea sa fie un limax ( melc fara cochilie ). eu zic sa nu te apuci sa-l cresti

| mami114 a răspuns:

AUzi este vierme! da-mi funda te rog

| klau95 a răspuns (pentru mami114):

Ce vierme ma e limax. si nu iti da funda pentru asa cevalaughing