| anonim_4396 a întrebat:

Salut baieti si fete! am si eu o intrebare mica: cum imi dau seama ca un caine (pui) e de rasa ciobanesc belgian(malinois) si nu ciobanesc german (seamana mult)?

Răspuns Câştigător
| Cookie2275 a răspuns:

Cat este pui, ciobanescul german este mai mult negru http://brasovcity.olx.ro/vand-pui-ciobanesc-german-iid-119928540 si ciobanescului belgian este maro si are negru pe bot si pe coada http://timisoara.olx.ro/vand-pui-ciobanesc-belgian-malinois-iid-35835040

5 răspunsuri:
| Anndrreiiutta a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il duci la u veterinar si el iti va spune sigur suta la suta ce rasa este. Sau daca vrei roaga-l sa iti spuna cum sa iti dai seama ce rasa este.

| Daviiiiiid a răspuns:

Salut! Ciobanescul belgian are trunchiul ala de "albina" in V.e mult mai slab si are botul mai lung.Ciobanescul belgian are "haina" mult mai aspra si mai ondulatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anndrreiiutta):

Eu vreau sa stiu diferentele ca sa stiu daca nu imi iau "teapa"

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cookie2275):

Toti puii belgian malinois au acel punct gen alunita sub ochi?

| Cookie2275 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa zic.M-am uitat la mai multe poze si unii aveau acel punct, altii nu.