| Petrescu_Florian_1997 a întrebat:

Cine ar gastiga intr-o batalie :
Ciobanesc German sau Ciobanesc Belgian(Malinois)?
Si de ce?

4 răspunsuri:
| Ahatus a răspuns:

Faca pui cainii la bataie esti prost, sincer

| Petrescu_Florian_1997 explică (pentru Ahatus):

In primul rand, am doar 2 caini, unu de statura mica si un ciobanesc german, crezi ca pun intrebari doar ca sa fiu sigur ca germanul o sa castige cand o sa-l dau la lupte? Mai ai si poza cu doge, frustrat.

| BuxyAmstaff a răspuns:

Ciobanestii belgieni (malinoisi) sunt mai inteligenti (si mai mici), dar si mult mai agresivi decat ciobanescul german (mie ciobanescul german nu mi s-a parut agresiv comparat cu alti caini in plus belgienii sunt mult mai agili din cauza taliei si au mai multa sansa de victorie

| TeodorChiriac a răspuns:

Ciobanesc German