| fugera a întrebat:

ce animale agresive ca si leul, lupul... nu vaneaza in haita? multumesc

9 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Lupul vaneaza in haita uneori dar cel mai singuratic e pantera!

| blaablaablaaa a răspuns:

Salut, ursul, rasul, puma, leopardul...

| WeAreLegion a răspuns:

Ursul,vulturul,crocodilul,serpii,liliacul,
altceva nu imi mai vine in minte! Bafta

| stlucian a răspuns (pentru WeAreLegion):

Vulturul? Animal?big grin

| Miranda27 a răspuns (pentru stlucian):

Poi vulturul este animal, dar din categoria animale avem cateva "ramuri":
- mamifere
- pesti
- reptile
- pasari.
Vulturul face parte din "ramura" pasari. Am invatat la scoala... happy

| stlucian a răspuns (pentru Miranda27):

DACA TOATE sunt animale DECE NU NE CONSIDERAM SI NOI ANIMALE?

Si delfini sunt inteligenti ca si gainile ca si porcii urangutanii toti au o inteligenta proprie fiecarui specii.NOI DECE NE CONSIDERAM OAMENI? Suntem mai prejos de ele? DECE la catalogam noi pe elesi nu invers? Constiinta umana e doar umana? Poate ai vazut filmulete cu animalute plangand dupa suratelelor s-au dupa stapan.E Exzplica!

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Si ca raspuns la intrebarea ta OMUL!

| archas a răspuns:

Puma, leopard, ras

| lorrena97 a răspuns:

Ras.puma