| scorpion23 a întrebat:

Salut am o intrebare voua ce animale va plac salbatice, eu de exemplu imi plac- Nr. 1-Tigru il iubesc de cand eram mic si celelalte sunt pasarile de prada si de neprada, insectele si cam atat! Ce urasc este Leul ca este o jigodie cu coama si restul chel puturos, si fara femeile Leoaice nu ar avea ce sa manance. Tigrul este solitar puternic ambitios, si vaneaza cate doi cand sunt pereche baiatul-femela, sunt autoritari frumos la fiecare cm de pe corpul lui si este in prag de disparitie pentru ca braconieri s-au folusit de el pentru blana lui si alti pentru. placerea de al omor ca intr-o joaca, alti ii prind si ii roleaza la circ cu bataie fortati din salbatici sa fie domestici ca catelul meu. Leul prospera sunt multi si ataca in haita in general mai mult femelele ca barbati sunt puturosi si isi apara doar teritoriul despre Leu se zice ca ar fi regele animaleleor dar eu cred ca este o aberatie proasta ca sunt animale mai mari si mai puternice care pot sa omoare o haita in treaga de lei prin venin sau inaltime-putere etc. si eu cred ca este invers asa este parerea mea nu ma pot impotrivi de alte pareri ale Dvs! cred ca Tigrul ar fi regele animalelor si nu invers parerea mea. Avantajele Tigrului fata de leu sunt( puterea, ambitia) si ce nu poate sa faca Regele Animalelor Leu sa inoate sa se catere in copaci sa alerge in mod constant cu o viteza buna etc. eu am vazut in lupte de Tigru vs. Leu ca ii este frica la Leu de Tigru la Bataie, pe viata si pe moarte daca aceste animale ar fi indemnate sar rezulta la un deces sau la ambele decese. VOI CE PARERE AVETI? AAAAAA CA SI UITAI O LALAI PANA ACUM CU COMPARTILE DINTRE ACESTE FELINE MARI SI AM UITATAT SA VA INTREB CE ESTE SCRIS LA INCEPUT SUS DESPRE CE ANIMAL VA PLACE. VA SALUT! RESPECT.

Răspuns Câştigător
| NuDauFunda a răspuns:

Wooow. Cati ani ai?
Leul e supranumit regele animalelor pentru ca in habitatul unde traieste nu are niciun dusman natural.
Tigrul, din pacate, e pe cale de disparitie. In urmatoarele zeci de ani se va lua de mana cu ursul polar, urangutanul si tot felul de alte specii, iar noi le vom face cu mana. Copiii nostri o sa deseneze tigri in cartile de colorat, iar noi o sa le spunem ca de cand au aparut cartile respective, au disparut tigrii.
Mie unuia imi plac acvilele si elefantii happy

11 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Leul imi place - de ce crezi tu ca ii spune regele animalelor

| LoStEyEs a răspuns:

Eu sunt zodia tigru din zodiacul chinezesc, si ma mandresc cu asta big grin Tigrul e cel mai tare, dar si leul la felwinking Sunt doua feline puternice, frumoase si ambitioasewinking Nu sustin pe nimeni, pentru ca tin cu amundoi. Felinele sunt animalele mele preferate, si cum ele doua fac parte din aceeasi categorie, nu pot sa sustin pe nimeni big grin Oricum, asta e parerea mea, acum stiu ca tu tii cu tigrul, dar gandeste-te si la leuwinking e frumos, cu coama lui, ca si cum ar fi coroana regelui, si este foarte finut si rafinat, dar cand vine vorba de lupte, e un adevarat razboinic. Toate astea sunt valabile si pentru tigru ( mai putin coamahee hee, ca el nu are una ).
Aaaaaah si apropo, cand doua feline se bat, niciuna nu fuge. tongue Doar ca sa stiihee hee
Papa, te pup kiss

| scorpion23 explică (pentru LoStEyEs):

Multumesc de Comentariu!

| AndiNyctophilia a răspuns:

Ador tigrii, si ador toate felinele mari pentru ca cele mai frumoase si mai puternice animale sunt din familia lorhappy

| Sp3ciaL0pS a răspuns:

Mie imi place vulturul si sunt in zodia chinezeasca sunt dragon [cam ciudat].

| Costy_Regele_1991 a răspuns:

Păi în primul rând te-aş ruga să înveți puțin limba română ca nu-ți strică. Apoi iți mai dau un sfat: pune mâna şi i-a o carte în mână, documentează-te şi apoi trezeşte-te la realitate.Fiecare avem un animal preferat dar asta nu înseamnă că trebuie să desființăm celelalte animale. Leul este un simbol al puterii şi inteligenței.Ei şi-au format grupuri datorită faptului că pot doborî astfel animale mult mai mari decât prada lor obişnuită:zebra.(ex:girafe, bivoli, hipopotami, sau chiar şi elefanți)Tigrul vânează singur deoarece este într-un cu totul alt mediu iar acesta vânează prăzi mai mici gen căprioarele.Nu ai cum să faci o comparație între cele 2 feline traiesc în habitate complet diferite, vânează prăzi diferite într-un mod diferit.

| RazvanGrigoras a răspuns:

Sa iti fie rusine ca iti bati joc de leul, regele animalelor si ai savanei!
Du-te dracu de prost! Copil avortat de 4 ani! Chel puturos e taicatu iar mata o jigodie cum ai zis tu leului iar tu, un tigan nesimtit si fraier! Javra blestemata!

| scorpion23 explică:

Adevar graiesti! Nici Tigrul nu are dusmani naturali dar nu se stie cat va exista, numai Dumnezeu stie totul daca este sa se intample se intampla! numai ca Tigri mai sunt in salbaticie un numar micut si in captivitate un numar mare, reproducere pentru. existenta speciei sa nu dispara este in captivitate unde sunt protejati de braconieri si altele cu un adapost deasupra capului si mancare cu vitamine si multe altele nu cred ca o sa dispara daca sunt abitiosi oameni contra braconajului Tigrului. iti multumesc pentru comentariu eu ma referam ca nu este adevarat ca regele animalelor este Leu si mai gandeste-te regele animalelor ar pute de ce nu tigru s-au alte animale veninoase de pot sa omoare doi elefanti in 3-4 ore cum ar fi Sarpele etc. Noi trebuie sa nu uitam ca animalele si oameni sunt ale lui Dumnezeu, el este seful nostru nu Lucifer.(Satan) va multumesc de comentari la toti! inca o data respect fata de voi!

| NuDauFunda a răspuns (pentru scorpion23):

Tu cand te gandesti la un habitat cu fauna bogata, ce-ti trece prin minte? Ca mie-mi zboara imediat gandul la savana africana, nicidecum la tundra siberiana sau la campiile bengaleze (unde traiesc tigri, adica). Poate si de-asta e considerat leul ca rege al animalelor. Cate documentare despre lei ai vazut, si cate despre tigri?
Din cate stiu, cel mai veninos animal de pe Terra e o specie de meduza. Ce-ar fi sa fie ea regele animalelor? big grin

| LoStEyEs a răspuns (pentru scorpion23):

Eu am zis doar adevarulwinking sper ca nu te-ai suparat pe mine sad Am vrut doar sa zic ca oamenii au ales leul ca fiind regele animalelor, pentru ca are coama ca o coroana, si isi traieste viata ca un rege. uita-te pe discovery channel pentrudetalii tongue Si eu te respect, pentru ca nu te-ai suparat, si ai vb foarte frumos kiss Te pup kiss

| scorpion23 explică:

Adevar graiesti! Nici Tigrul nu are dusmani naturali dar nu se stie cat va exista, numai Dumnezeu stie totul daca este sa se intample se intampla! numai ca Tigri mai sunt in salbaticie un numar micut si in captivitate un numar mare, reproducere pentru. existenta speciei sa nu dispara este in captivitate unde sunt protejati de braconieri si altele cu un adapost deasupra capului si mancare cu vitamine si multe altele nu cred ca o sa dispara daca sunt abitiosi oameni contra braconajului Tigrului. iti multumesc pentru comentariu eu ma referam ca nu este adevarat ca regele animalelor este Leu si mai gandeste-te regele animalelor ar pute de ce nu tigru s-au alte animale veninoase de pot sa omoare doi elefanti in 3-4 ore cum ar fi Sarpele etc. Noi trebuie sa nu uitam ca animalele si oameni sunt ale lui Dumnezeu, el este seful nostru nu Lucifer.(Satan) va multumesc de comentari la toti! inca o data respect fata de voi!