| bluky a întrebat:

Ce ar trebui sa manance o catelusa in timpul alaptarii in afara de lapte?

Răspuns Câştigător
| Classy a răspuns:

Pai deoarece trebuie sa isi alapteze puii, trebuie sa ai mare grija ce ii dai sa manance.
cand alapteaza o catea mananca cam de 2-3 ori mai mult decat in mod obisnuit.
are nevoie de mancare bogata in proiteine (ficat, carne, supa de pui, carne din conserve de caini etc) plus lactate pentru calciu (lapte, branza, iaurt)
sa nu te sperii daca la 3-4 saptamani de la fatare ii cade parul, unele catele mai fac o avitaminoza din cauza ca alapteaza si toate vitaminele, mineralele si calciul merg in lapte pentru pui. dupa ce nu mai alapteaza exista pastile pentru ca o ajuta sa isi revina.Fii alaturi de catelusa ta si ofera-i ingrijiri speciale!hee hee Bafta!