| anonim_4396 a întrebat:

Metode de contraceptie in timpul alaptarii

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cred ca cel mai indicat ar fi PREZERVATIVUL pe care sa-l poarte partenerul tau.
Acesta nu va avea niciun efect negativ asupra calitatii laptelui.Cred ca la asta nu te-ai gandit...De aceea este bun TPU.ro big grin

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cea mai buna e prezervativul. Exista si niste contraceptive orale recomandate in sarcina, dar trebuie sa mergi la ginecolog sa vezi daca iti sunt recomandate. Nu se pot lua fara recomandarea medicului. Sa tii cont ca modifica gustul laptelui si s-ar putea sa ai probleme cu copilul, in sensul refuzului alimentar.

| Dara a răspuns:

Te poti informa citind aceste articole, apoi da fuga la doctor si vorbeste cu el sa-ti recomande ceva potrivit pentru tine. In afara de prezervativ, restul de pilule si alte tipuri de contraceptie trebuie discutate cu medicul tau.
http://www.TPU.ro/......tarii.html
http://www.kidz.ro/articol/Mami/1513/Metode-contraceptive-postnatale.html

| zuzuliana a răspuns:

Dar daca chair vrei sa iei ceva contraceptie, eu zic sa meri la un medic...ca sa nu ti se intample ceva...mai ales cu bebe... e mai bine sa meri la medic...ca la fiecare ii corespunde ceva peronal