| dianadia a întrebat:

Este permis consumul de bere in timpul alaptarii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O gura ai voie. Mai mult, ii face rau bebelusului, ii afecteaza grav ficatul.

| Leea1234 a răspuns:

Un pahar...se accepta, dar nu mai mult!

| EUSIATIT a răspuns:

Rasp de la pers care nu au crescut copii... no coment. dar sa stii ca berea ajuta la marirea lactatiei eu cind am nascut mi s a recomandar bere dar nu in cantityati mari asa ca tu faci cum crezi dar e recomandat ...ca sa fii sigura intreaba medicul dar un pahar merge pe zi [nu mare]

| mary_4765 a răspuns:

Nu...
e un gest foarte rau
trebuie sa ai grija
creste copilul... si apoi consuma

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Eu zic sa stai departe de bauturile alcolice si tigari cat timp alapteziwinking.

| BabyRosse a răspuns:

Nu! Te sfatuiesc ca nu e deloc bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dimpotriva, creste lactatia, dar cum pasteurizarea acum nu se mai face corect si nici procesuld e fabricatie nu se respecta (cazane invechite, metodologii vechi ), te sfatuiesc sa treci pe langa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga o gura de pofta in rest, nu este voie nici cafea, dara-mi-te bere, daca vrei ca bebe sa aiba probleme de sanatate.se transmite prin lapte si lui bebe ai grija asadar