| Aqustic a întrebat:

Salut,ce as putea face cand afara ploua?

Răspuns Câştigător
| EvaTramell a răspuns:

Buna.happy Pai te poti uita la vreun serial, juca Monopoly, Remi, Carti cu persoanele dragi. Sau poti urmari o emisiune amuzanta la televizor. Multumesc. Funditabig grin?

7 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Poti sa stai pe facebook, pe TPU, sau sa joci un joc.
Daca nu ai chef de calculator sau televizor, vorbeste cu cineva la telefon sau prin mesaje, daca nici asta nu iti place, citeste o carte, mie imi plac cartile politiste sau cele care au in ele ceva misterios ( nu stiu exact cum sa ma exprim).
Poti incerca sa faci acele bratari ale prieteniei( http://wwwcarmenblog.blogspot.ro/2011/08/bratarile-prieteniei.html )
Sa asculti muzica, eu fac asta mereu indiferent de ce activitate am in acel moment :)
Sau sa scrii, pur si simplu aa scrii despre ce iti vine tie in acel moment, sa ai un fel de "jurnal de ganduri", imi place uneori sa fac asta, dar prefer sa scriu in word.
Ai putea sa desenezi sau sa pictezi.
Cam atatea idei am.
Sau ar mai fi una, cand ploua mie imi place sa ma uit pe geam si sa ma relaxez, sa imi golesc capul de orice gand si sa ascult ploaia. Cand sunt la tara stau in bucatarie pe pervazul de la geam (geamul fiind deschis) si asta e activitatea mea poate si 2 ore, insa dupa vreo juma de ora imi bag castile in urechi :))

| viotedy a răspuns:

Stai la PC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ştii că se zice când e vremea aşa afară, să te apuci să numeri banii...
Citeşte o carte interesantă, te joci ceva, faci curăţenie, stai cu noi pe TPU.
Te pup!

| PiTbuLuL a răspuns:

Te uiti la un film, te joci pe pc, chemi prieteni.Mie imi place foarte mult cand ploua mai ales cand e grinda las geamu deschis si aud cum ploua si ma pun si ma culc asa bine ma relaxeaza.

| arvamircea a răspuns:

Eu pur si simplu stau si ma uit pe geam gandindu-ma la sensul vietii, si alte chiesti abstracte la care in mod normal nu ai timp sa te gandesti.

| Crissstina01 a răspuns:

Te poti uita la un film pe net, la tv, sau pur si simplu sa stai sa pierzi vremea pe profilele altora pe Facebook.

| MoniqueMony a răspuns:

Poti chema prieteni la tine, va uitati la un film, facti floricele, sau poti sa stai afar sa alergi prin ploaie cu prietenii (daca nu e prea frig) sau stai pe calculator.

Funta?
Succes!