| PredatoR a întrebat:

Ce parere aveti despre Rottweiler? Poate fi un animal bun de companie? Am auzit ca isi ataca stapanul si este foarte rau din felul lui de a fi. Ce parere aveti cei care aveti Rottweiler?

Răspuns Câştigător
| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Niste prieteni de familie:iti spun ce m-i s-a intamplat:si-au luat un rottweiler si i-am vizitat cand era mic era atat de scumpyk(desi odata m-a marait)si ieseam cu ei la iarba verde si nu avem treaba il mangaiam ma jucam cu el dar cand acrescut mai mare m-am dus tot asa cu parinti si era ditamai mie-ra si frica langa el si a sarit pe mine de fapt cu labele pe umeri mei ma lins si am vb cu el dar dupa nici 5 secunde a maraiat si-a deschis gura si era asa de fioros ca zici ca era o bestie l-au tinut acel timp intr-o camera departe de mine si cand sa-i dea de mancare m-au mutata pe mine in alata camera:da sa fi tu stapanul lor este destul de bine ca te ascculta dar EU LA aceea familie nu ma mai duchee hee si ei spun ca si-au pierdut multi prieteni si vecini de cand le-a crescut cainele!(si eu cica iubesc acesta rasa de mica am si un catel de plus din acesta rasa dar in realitate ma sperie fiecare! deci tu decizi eu mi-am spus parereastraight facebafta!

4 răspunsuri:
| pitesti a răspuns:

Http://www.zooland.ro/......-4639.html

in orice caz un caine cu potential agresiv trebuie dresat;)

| `KiddO` a răspuns:

Da poate fi! dar trebuie neaparat sa il dresezi happy adica sa il duci la un specialist happy si trebuie sa il inveti sa socializeze de mic happy bafta

| secret_2443 a răspuns:

Am avut un vecin care a avut Rottweiler era cam agresiv.
Isi asculta stapanu da era si dresat.

| Jee354 a răspuns:

Ascultaţi la omul care a avut rottweileri la viaţa lui...Deci..Dacă tu ai un rottweiler şi eşti stăpânul lui, atunci esti cel mai asigurat om. Primul meu rottweiler la 4 luni lătra şi nu intra nimeni în curte, aşa de rău era. Chiar şi când îl scoteam la plimbare, dacă cineva ridica mâna la mine era muşcat. Şi voi ştiţi bine că rottweiler-ul are cea mai puternică muşcătură. https://www.youtube.com/watch?v=iSeKaUzaPNE aici se bate un rottweiler cu un pitbull şi tot în videoclipul ăsta sunt teste de muşcătură. Concluzie : Rottweiler-ul este cel mai protectiv câine ( în mare parte este predominat de instinctul protector nativ), eşti păzit(ă) în orice situaţie şi o să ai şi un animal de companie perfect!