| DroGhy a întrebat:

Ce puteti sa imi recomandati pentru masa musculara?
Dar vreau sa stiu si reactiile adverse si alte detalii importante.

Am gasit asa ceva: http://nicomuscleprogram.com/? p=1 dar nu stiu ce sa cred...Lumea zice ca e foarte bun dar nah...

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu iti recomand extreme power, mai degraba recomand proteine + glutamina ( pentru refacere ).
Dar totusi, ce inaltime, greutate, varsta ai? Si de cat timp faci sala?

| DroGhy explică (pentru Cosmin86):

65 kg, 1.77 inaltime, 19 ani, am mai facut dar nu foarte multi timp

| Cosmin86 a răspuns (pentru DroGhy):

Iti recomand un gainer :
http://www.megaproteine.ro/......er-5-4-kg/

Sau o proteina concentrata :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/Dymatize-Elite-Whey-Protein-2-200g/

Diferenta : gainerul are mai multi carbohidrati.

Eu ti-as recomanda sa iei gainer pana te apropii de 70 de kg si apoi proteina concentrata, pana pe la 70 ai nevoie de cantitate ( 65 de kg e cam putina masa ) si apoi ai nevoie de calitate ( atunci o sa faci si ceva definire ).

Sincer, xtreme power ala nici nu vad ce contine, am gasit descrierea produsului in rusa si google translate traduce ca vai de steaua lui. Eu nu-ti recomand un produs la care nici macar nu stii ce contine, e important sa stii EXACT ce consumi.

| Petrica44 a răspuns:

O mancare cat mai sanatoasa si culturism facut cu un antrenor calificat, intr-un club.Nu te indopa cu pastile ca mai tarziu o sa regreti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Petrica44):

De ce o sa regrete mai tarziu? sunt doar niste suplimente