| Alexutzu61 a întrebat:

Salut Cine imi spune povesti de groaza ADEVARATE. intamplari ceva, dau funda!

Răspuns Câştigător
| IulycaIULY a răspuns:

Acasa la mine s-au intamplat niste lucruri ciudate dar asta dupa 7 ani de cand a murit o strabunica de a mea dupa cum stiti la
7 ani trebuie sa se dezgroape mortul, dar parintii mei fiind plecati in Italia, nu au putut Intr-o seara, vine cumnata-mea cu sora ei, impreuna si cu fratele meu, sa ia niste dulceata. era noapte, bezna, si ea m-a rugat sa aduc dulceata, dar pentru ca aceasta era in beci si pentru ca era foarte intuneric, i-am zis fratelui meu sa mearga el dupa dulceata Cand s-a-ntors, le-a dat dulceata, dupa care sora cumnatei mele a plecat Ca sa nu o sperie pe cumnata-mea, mi- a zis mie cele intamplate s-a dus in beci, cu lumina de la bricheta si in timp ce cauta dupa dulceata, se auzea in spatele lui o respiratie profunda s-a intors si nu era nimeni. Nu l-am crezut si m-am dus in camera mea dupa circa o ora m-am pus la somn dar nu am reusit sa dorm pentru ca la scurt timp eram terorizat se auzeau pasi pe acoperisul casei! Am iesit din camera mea si m-am dus repede in camera lui frate-meu, chiar daca era in pat cu cumnata-mea, sotia lui, nu am mai bagat de seama si le-am spus el mi-a raspuns: Acu' ma crezi? Am iesit amandoi afara si am vazut o umbra imensa, parca era o creatura cu picioare de capra m-am speriat atat de tare ca m-am blocat de tot Apoi am intrat in casa si dupa un minut s-a auzit poarta trantindu-se foarte puternic In seara aia nu am dormit deloc dar partea proasta a fost ca intamplarile au continuat forte mult timp cu episoade
si mai infricosatoare as vrea nici sa nu mi le mai amintesc de exemplu, se auzeau de sub casa mea niste bubuituri puternice, de parca explodau bombe si numai de trei ori pe zi, in fiecare zi la aceeasi ora A fost groaznic Am trait o poveste de groaza!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt o gramada aici,
http://spectrul-realitatii.forum-gratuit.ro/f1-povesti-de-groaza
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o poveste diferita fata de toate celelalte, nu se petrece noapte nu in fata unei oglinzi, nu intr-o casa bantuita, nu intr-un spital abandonat, nu in cimitir ci pe strada mea aa da si sa nu uit, nu vara. Povestea asta a fost traita de mine si de doi verisori de-ai mei mai mari cu 2 ani. Era inceputul primaverii adica soare cu zapada, era intr-o zi de sambata dupa ce imi facusem toate temele ( afurisite de teme ) am iesit cu bicicleta pe strada si m-am dus la verii mei sa ii invit sa mergem cu bicicleta pe strada. Ei au acceptat, la o intersectie m-a luat o durere de cap foarte puernica si am cazut de pe bicicleta in fata unei masini (norocul meu a fost ca masina nu mergea cu viteza), soferul a pus imdiat frana si a sunat la salvare (asta stiu de la verisorii mei pentru. ca eu eram inconstienta de la cazatura si de la ameteala). salvarea a sosit, m-au urcat in ambulanta mi-au facut ei ceva acolo mi-au dat niste pastile si mi-am revenit. Soferul locuia prin zona noastra si a sunat-o pe mama, mama a venit cu masina rapid si plangand normal si m-a adus acasa cu tot cu bicicleta. Pe drum spre casa ( a da verisorii mei s-au intors si ei acasa) i-am povestit mamei ca in momentul in care am ametit si am cazut am auzit un tipat puternic in ureche si am simtit un miros ciudat de stricaciune a ceva mort putrezit nu stiu exact si apoi fara sa imi dau seama am cazut fara motiv la pamant. Mama nu ma crezut si a inceput sa ma certe si mi-a spus ca nu ma va mai lasa cu bicicleta pe strada. Cand am terminat de povestit am vazut pe starda o bicicleta de copil mic cu roti ajutatoare si roz alunecand sub rotile masinii, i-am spus mamei sa puna frana dar ea nu ma ascultat si m-a intrebat de ce, iar eu i-am spus ca am vazut o bicicleta de copil in mijlocul soselei, iar ea mi-a spus ca inca am halucinatii, ei binee cand am privit in spate, o fetita cu doua codite se tine dupa masina noastra cu o bicicleta mica roz, i-am spus mamei sa se uite in oglinda sa o vada iar mama a privit si a inceput sa rada si a zis ca e doar un copil am privit din nou in spate iar bicicleta era rasturnata in mijlocul soselei iar fetita disparuse. Cand am ajuns acasa am luat o pastila si am auzit un ciocanit in podea am privit in jos si am vazut urma de cauciuc de bicicleta m-am frecat la ochi si am privit din nou, disparusera. asta este o poveste reala nu e prea infioratoare dar momentul pe care l-am trait a fost foarte inspaimantaor. Sper sa iti placa.

| Weedier a răspuns:

Așa, să începem. Tre` să precizez că îi adevărată, reală, cum vreți.
Deci, în cartierul în care stau, toţi știm de 'blocul cu mireasa moartă '. Nu-mi amintesc exact, dar e vorba despre o mireasă care a căzut de la balcon [etajul 10 dacă nu mă înșel ] cu câteva ore înainte de nuntă. Şi acum e pe bloc pata de sânge. A, şi se spune că nu știu ce se întâmplă dacă te duci la etajul 10. Te ia mireasa, ceva de genu`. laughing
Într-o zi, eu şi o prietenă ne-am dus acolo, am urcat pe scări, nu cu liftul [ ne gândeam că poate se blochează dreacu, mai ales că e şi vorba de mireasă ]. Toate bune şi frumoase până la etajul 9. Să-mi bag **** dacă va mint. Mai că-mi venea să sar pe geam. Erau trei uși consecutive cu doliu, după care s-a auzit un zgomot dinspre etajul superior și un fel de râs malefic. Apoi am tulit-o imediat. straight face

| bettybetty a răspuns:

Se spune ca intr-un bloc, aproape de blocul meu, la parter locuia un criminal care ii placea sa rapeasca copii si sa-i omoare. Intro zi barbatul a rapit o fata de 12 ani. A violato, apoi omarato si ingropata in gradina lui. Dupa scurt timp el aflase ca il cauta politia si se spanzura. Se spune ca de cateori treci pe langa aces bloc la 12:00 noaptea il auzi pe barbat cum tipa la acea fata si pe fata cum tipa de durere.

In spatele blocului meu exista un birt carea fost inchis. Se spune ca acolo veneau doar betivi unde se omorau intre ei. In fine. Eu cu prietena mea pe la vreo 12 noaptea auzim gemete si sunete de lanturi. Intram inauntru. Pe spanzuratoare unde ne jucam noi ziua(mergeam si dimineata acolo) era un schelet de om. Mai mergem putin catre poarta care da un cladire vedem ca se scurge ceva rosiatic pe ea. Atunci auzm mai tare lanturile si gemetele, ne speriem si fuggim. Cand sa iesim din curtea birtului apare in fata noastra o silueta de vreo 3-4 metri alba cu ochi rosii. Ramanam amandoua inghetate de ffrica. Acea silueta scoate un tipat puternic. Atunci imi iau inima in dinti si arunc cu o caramida catre ea. Se evapora. O iau pe prietena mea de mana si fugim fiecare pan la blocul fiecaruia. De atunci nici una nu am mai pus piciorul acolo.

| xCascavaalProblemex a răspuns:

Www.spectrulrealitatii.ro
Aici sun foarte adevarate si sunt chiar de speriat

O Funditsssa Te rog?

| Raggy a răspuns:

Pai ar fi astea 3, de care se sperie toata lumea:
1. Bloody Mary
Scrisa pe internet (16 februarie 1994)

"Cand avem 9 ani am mers la ziua unei fete impreuna cu alte 10 colege. Si cum am ramas acolo peste noapte ne-am decis pe la miezul noptii sa ne jucam Mary Worth. Si cum unii dintre noi nu stiau despre ce este vorba, o fata s-a oferit sa spuna legenda.

Mary Woth a trait cu mult timp in urma. Ea era o fata foarte frumoasa, dar in urma unui teribil accident a ramas desfigurata, atat de rau incat nimeni nu se mai putea uita la ea. Astfel, ea nu a mai avut voie sa se uite in oglinda de frica sa nu o ia razna, desi inainte petrecea ore in sir in fata oglinzii.

Intr-o noapte cand toata lumea dormea, fiind foarte curiosa a intra pe furis intr-o camera si s-a vazut in oglinda, imediat dupa, a inceput sa urle si sa planga in hohote. Acela a fost momentul cand si-a dat seama ca isi vrea vechea infatisare inapoi, de aceea a intrat in oglida promitand ca va desfigura pe orice va incerca sa o caute in oglinda.

Dupa aceasta poveste am decis sa inchidem toate luminile si am incercat sa jucam respectivul joc. Ne-am inghesuit toate in fata unei oglinzi repetand incontinuu:

| TiTCapac a răspuns:

Codrin bradea nu injura. Sfarsit! Incredibil nu?

| Rebelulcartof a răspuns (pentru Lolla1Loooo):

In satul meu era o casa parasita eu impreuna cu niste prietenii mergeam impreuna la banca si ne zucam dea stafa cand deodata unul a fost calcat de masina masina a facut bum bum nu am ce face cu ouăle de la gaini atunci noi am calcat masina cu o alta masina am intrat in acea casa si deodata se aude un zgomot era stafa masinei calcate de masina stafa se plimba cu masina stafei animalelor noi am decis sa fugim si sa ne ascundem peste tot in casa iar stafa il prinse pe Daniel de picior el a urlat cu tipete de lupta si a incercat sa loveasca stafa dar a iesuat spargandusi fata, ma doare fata a zis daniel atunci eu si ceilalti 2 Marin si Alin ne-am sinucis, nu știu cum de am scris povestea asta deoarece sunt moarta dar nu conteaza asta conteaza ca casa aceea este bantuita p, s povestea este adevarataBob, Astăzi 22:08

| Antonia_Nastase_2003 a răspuns:

Buna eu sunt antonia si am 9 ani si locuiesc in judetul bragadiru cine locuieste acolo stie unde este bulgaru si acolo locuia o femeie care s-a dus la un botez si din cauza unor pahare de tinichea ea a fost posedata dormea pe pereti si ea si sotul ei iar cand era sora mea mai mica o injura evident si aceasta a trebuit sa fie exorcizata sora mea a trecut pe acolo si a vazut 20 de preoti acolo iar ei s au dus acolo unde erau preoti atunci eram si eu cu ei pe afara si am venit cu ei femeia cu sotul ei erau pe strada si atunci cand am ajuns ea isi suci capul si le spuse toate pacatele si dupa am auzit noaptea pasi si era sange pe strada eu m-am dus in bucatarie sa verific dcaa este ceva si cand am ajuns in bucatarie sm vazut o femeie