| 13DoXy13 a întrebat:

Credeti ca hamsterii pot fi hraniti si cu altceva in afara de granulele acelea de la magazin?

Răspuns Câştigător
| CokoStar a răspuns:

Porcul de guinea se hraneste cu vezi www.animalutze.com/articole/hrana-cobai.php

5 răspunsuri:
| JustSimple a răspuns:

Morcovi,mere,salata taiate in felii.

| CokoStar a răspuns:

Uite aici tot ce are voie sa manance un hamster www.animalutze.com/articole/hranire-hamster.php

| Karoline005 a răspuns:

Da,ei pot fi hraniti cu mere, legume sau fructe apa poti sa nu le dai de fel doar vara, si nu trebuie sa le dai cartofi si sfecla

| dia_4934 a răspuns:

Da dar depinde de hamster daca mananca sau nu de exemplu poti sa ii dai:
LEGUME: morcovi, salata, patrunjel (bogat in vitamina C), fasole pastai, porumb;
FRUCTE: banane, mere, nuci, caise;
CARNE: de pasare (pui, curcan) - fiarta, nu prajita;
ALTE ALIMENTE: orez fiert, ou fiert, paste, paine uscata.

| ANonim_8485 a răspuns:

Da! pot fii hraniti cu morcovi, mere...dar niciodata sa nu-i dai salata sau varza