| saidkique a întrebat:

Salut, de 2 zile cainele meu Max nu prea mai misca, nu mananca si nu scoate niciun zgomot. Se muta de colo-colo si boleste. In seara asta am observat ca are ceva umed la gura, insa nu e spuma, temperatura sa e foarte scazuta iar gingiile ii sunt albe. E otravit? Ce as putea face, e un caine destul de mare ca varsta are vreo 2 ani dar mic de marime. II place sa stea departe in spatele curtii in iarba si mama zice ca vrea sa moara linistit si singur. Mi-a frant inima mai ales ca azi dimineata s-a chinuit sa ma conduca pana la poarta si la vederea lui cu blana sa stralucitoare amplificata de soare mi s-a facut inima bucati. E un caine foarte ascultator credincios si iubitor si il am de vreo doua saptamani.

Răspuns Câştigător
| Pisicuta1Ta a răspuns:

Daca spui ca merge din ce in ce mai bine, atunci poate chiar se va vindeca. Cel mai bine este sa mergeti la un medic, caci daca ti mult la el, te poti imprumuta la cineva pentru pentru un consult la medic. Oricum, nu poti decat sa te rogi Domnului sa nu iti ia cel mai bun prieten-animal de langa tine.
Sa sti, eu am o pisica, am luat-o de mica de la mama ei si a crescut cu mine, nu avea vitaminele, intr-o zi si-a rupt ceva si a stat la pat, a facut progrese si chiar multe. Apoi a mai aut ceva, nu putea respira, nu putea merge etc. M-am rugat la Dumnezeu sa ii mai dea o sansa la viata, si m-a ascultat. Acum e bine pisica mea. Asa poate lucra si cainele tau, daca stii cum sa iti arati iubirea fata de tot ce te inconjoara, atunci Dumnezeu iti va vedea mila, si ii va da o sansa la viata.
Ii doresc multa sanatate, la fel si tie si familiei tale!

5 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Ce ai zice sa mergi cu el la veterinar? happy

| saidkique explică (pentru DenissaRoxana):

Nu se ia in calcul, sunt falit. Insa acum vreo 10 minute( 2:00 ) i-am dat smatana cu seringa si a mancat vreo 3 seringi dinalea mari de la medicamente de copii happy Temperatura i-a crescut considerabil si s-a plimbat putin, ba chiar a urcat pe un sac de rafie umplut cu parchet(unde ii place lui sa doarma) happy asa ca astept sa vad cum evolueaza situatia, insa de veterinar nu am bani asta sa fie clar.

| Pisicuta1Ta a răspuns (pentru saidkique):

Daca spui ca merge din ce in ce mai bine, atunci poate chiar se va vindeca. Cel mai bine este sa mergeti la un medic, caci daca ti mult la el, te poti imprumuta la cineva pentru pentru un consult la medic. Oricum, nu poti decat sa te rogi Domnului sa nu iti ia cel mai bun prieten-animal de langa tine.
Sa sti, eu am o pisica, am luat-o de mica de la mama ei si a crescut cu mine, nu avea vitaminele, intr-o zi si-a rupt ceva si a stat la pat, a facut progrese si chiar multe. Apoi a mai aut ceva, nu putea respira, nu putea merge etc. M-am rugat la Dumnezeu sa ii mai dea o sansa la viata, si m-a ascultat. Acum e bine pisica mea. Asa poate lucra si cainele tau, daca stii cum sa iti arati iubirea fata de tot ce te inconjoara, atunci Dumnezeu iti va vedea mila, si ii va da o sansa la viata.
Ii doresc multa sanatate, la fel si tie si familiei tale!

| saidkique explică:

Nu știu dacă va citi cineva dar Max este bine! happy mulțumesc mult pentru răspunsuri

| medelin29cali a răspuns:

Bietii de amandoi. Asa e, cand un caine e bolnav merge cat mai departe de stapan pentru ca stie ca va muri. Se stie ca cainii sunt cei mai buni prieteni ai omului, mai mult decat un om poate sa fie. Arata-i ca il iubesti, daca mai poti du-l la un veterinar, dar daca nu se poate atunci lasa-l sa mearga acolo unde vrea sa fie linistit. Dar, daca aveti posibilitatea, mergeti cu el la medic!

| saidkique explică (pentru medelin29cali):

Buna! A trecut ceva timp si ma uitam prin profilul meu si radeam de mine de cat de prostut eram in trecut. Cainele inca traieste si e foarte sanatos. Batran dar sanatos happy