| 6111992 a întrebat:

Buna vreau sa imi iau un caine de talie mare dar sa fie iubitor si ascultator pareri?

Răspuns Câştigător
| Muffy52 a răspuns:

Salut daca vrei sa iti iei un caine de talie mate iti recomand:
1.Labrador
2.Golden retriever
3.Cane corso
4.Saint bernard
5.Amstaff
6.Ciobanesc german
Toti sunt ascultatori si iubitori.Eu am un labrador si are aproape un an este foarte ascultator (deoarece l-am dresat de cand era mic) stie toate comenziile.Acuma tu trebuie sa iti alegi un caine care iti place. Sper sa o faci si sa te bucuri de el. Funda?

9 răspunsuri:
| InstinctPr3ciS a răspuns:

Boxer!

| Zapa12 a răspuns:

Iti recomand Ciobanesc German.E un caine superb, ascultator, inteligent.Mai multe aici : http://www.animale.ro/caini/ciobanesc-german.
Sa nu cumva sa il chinui intr-un apartament, pentru orice caine -aproape- e bine sa stai la casa si sa il lasi in curte.

| pwp a răspuns:

Chow-chow love struck

| adrew a răspuns:

Ia-ti o catelusa pitbul

| AlbaAura a răspuns:

Boxer.

| cosmina92 a răspuns:

Buna iti recomand : 1 Amstafflove struck, 2 golden retriever, 3 labrador BAFTA! big hug

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Saint Bernard.

| Smokey13s a răspuns:

Husky!

| DoxNotxReadxThis a răspuns:

As spune ca chow chow-ul este foarte iubitor...si ascultator!