| VanillaBear a întrebat:

Salut happy De curand am reusit sa ii fac pe ai mei sa accepte ideea de a avea o pisica(baiat neaparat) in casa.
Dar ca sa indulcesc si mai mult imprejurarile in cazul in care chiar imi voi lua una, as dori sa stiu cum as putea sa o fac pe pisicuta sa faca in tavita cat mai curand?
Am nevoie ori de explicatie ori de cateva tip-urihappy

Ms mult!

xoxo Vanilla

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Pai vad ca ai tai sunt pretentiosi. Daca iti eie motan, cand e in calduri face pipi prin casa ca sa isi marcheze teritoriul. Poti tu sa il inveti sa faca la tavitza, dar motanii sunt motani si obiceiul asta nu ai cum sa il elimini. Si pipi de motan in calduri miroase ingrozitor si nu mai iese cu nimic. Va trebui sa il sterilizezi ca sa nu mai faca. O pisica, daca e in calduri, nu face pipi aiurea. Dar miorlaie non-stop si sta teapana ca poasta si se gudura ciudat si enervant. Oricum, e mai usor de suportat decat mirosul de la motan. Dar poti sa o sterilizezi... Eu am avut si motanel si acum am 2 pisici. Una e sterilizata si nu-mi face nici un fel de probleme, cealata nu - si e asa de sacaitare cand e in calduri... Iar motanul, desi era extrem de curat si facea la tavitza, cand ii venea timpul, facea la tata in papuci sau in geanta.

| Ingerasull99 a răspuns:

Da-mi id-ul tau si te ajut cu orice sfat legat de pisici, am unu care ma terorizeaza, dar e dragut!

| Vali_3837 a răspuns:

Intr-o saptamana ai putea sa o inveti sa faca unde vrei tu, dar trebuie sa stai pe capul ei mult, muncesti o saptamana, dar dupa stai linistit, uite cateva sfaturi:
-Cand face unde nu vrei tu te intristezi si nu o mai bagi in seama, sau te uiti urat la ea, pisica va simti ca a gresit ceva.
-Cum reuseste sa faca unde vrei tu, te duci la ea, esti fericit, ii dai ce ii place, si te joci cu ea
Treptat, in aproximativ o saptamana o sa reusesti sa o inveti. Succes!