| anonim_4396 a întrebat:

Legat de pisicuta, m-am trezit cu ea la usa ieri si am "adoptat-o". nu stiu ce varsta are, dar e la mijloc intre pui si adult. e "adolescent" (ca e motan). Voi cum ati invatat pisica sa faca la tavita?

Răspuns Câştigător
| 1x3z a răspuns:

Am si eu un motan. L-am luat de pui si s-a dus singur la baie unde avea tavita.In timpul cresterii ei prind nevoie de a cunoaste si nu mai stau in casa.Motanul tau, dupa un timp, va dori sa mearga afara si nu vei mai avea nevoie de tavita.

7 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

O puneam pur si simplu in tavita, chiar daca nu facea nimic. Ea simtea miros si s-a invatat. Chiar din prima zi a facut la tavita. Cred ca depinde, daca e pisicuta e mai inteligenta, va invata repede, daca e motanel, mai greu. Iti spun asta din proprie experienta.

| Romancutza a răspuns:

Fa-i o cutie, iar langa alta, ea va sti ca acolo este locul ei de dormit si unde sta mai mult se va simti mai bine, va dura maxim 4 saptamani.Mult succes!

| šρяίηģ a răspuns:

La imceput am pus si pamant in tavita pe langa nisip special, apoi incetul cu incetul am eliminat pamantul si acum mergela tavita singur. Nu conteaza ca nu este pui pentru ca pisicile pana la 1 an inca pot fii invatate multe lucruri. Nu uita ca dupa ce face prima "treaba" sa nu o iei din tavita ca sa simta mirosul, abia dupa aceea intervine obisnuinta.

| dannys a răspuns:

Eu pe ale mele cand le-am luat le-am inchis in casa si le-am lasat usa deschisa la baie cu tavita de nisip langa ea mancarea si apa si s-au dus singure la baie. Le urmaream si daca nu facea in tavita le mai certam si le luam si le puneam in tavita si asa s-au invatat.

| fatutzaanutza a răspuns:

Al meu s-a dus singur da carek ca stii ca se pune nisip in laditza asa-i?laughing ma rog daca ai curte lasa-l afara si va face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am reusit, am reusit. de fapt nu am facut nimic anume, am dus pisicu la cutiuta cand vedeam ca se pune "pe pozitie" si acum face singur. multumesc de sfaturi >big grin

| beorange a răspuns:

Http://www.animalutze.com/articole/pisica-nevoi.php

citeste aici.
Si eu am avut 3 pisici si la fel am procedat.:D