| Antal_Sebi_1995 a întrebat:

Salut, de unde as putea cumpara o maimuta? Cam cat ar costa si care ar fi riscurile

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Riscul e să ai un dosar penal. Legal nu ai voie să deții astfel de animale.

| Felys a răspuns:

Tu ai idee cat de obraznice sunt acele creaturi dragalase? La noi in tara nu ai voie sa detii asa ceva, dar sincer eu nici degeaba nu as tine, sunt extrem de stricatoare si inteligente.Tot un caine, o pisica e mai bun ca animal de casa, ca prieten, companion chiar daca pare demodat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Riscul ar fi ca am rămâne fără Secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne. Dar ii cumpăram o cușcă sa nu evadeze în habitatul lui savage.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Ce FEL de maimuță?
Și pentru ce dorești să o cumperi?

Riscurile ¿

Înafara de riscurile legale de deținere a unui animal exotic

https://youtu.be/Uj2fSt1OPJU

| Antal_Sebi_1995 explică (pentru anonim_4396):

Pai eu nu vreau un cimpanzeu de 100kg? vreau o maimutica mica, una care sa nu creasca mare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Antal_Sebi_1995):

Tot nu cred că e legal, fiind considerat ' animal exotic '... bănuiesc că vei avea nevoie de câteva aprobări, și probabil, o grădină zoologică sau un habitat natural extins, gen parc național etc...

Totuși, de ce vrei așa mult una?

| TheStrategist a răspuns:

Nu cred că este legal să deții un animal exotic.

| Pikmin a răspuns:

Nu cred ca este legal sa detii astfel de animale... dar nu stiu. Si de curiozitate, de ce vrei tu o maimuta?