| BAZy a întrebat:

Dintre cele doua rase ce ati alege Pitbull Terrier sau Amstaff?

Răspuns Câştigător
| AnnaaFcsb a răspuns:

Hai sa iti spun cate ceva despre pitbulli.
Eu una am avut pitbull, si am avut probleme foarte mari cu el, si cand spun, mari. nu exagerez.
Acum, depinde pentru ce il iei.
Pitbullul, este un bun câine de paza, dar iti recomand lupul. In fine. Tu vrei între terrier si Amstaff.
Despre pitbull ti-am spus sa, iti spun acum despre terrier thinking

Yorkshire Terrier-ul a fost, initial, folosit ca si caine utilitar, devenind mai apoi un animal de companie la moda in Anglia, la sfarsitul Epocii Victoriene.
Yorkshire Terrier-ul, bine cunoscut pentru pletele lungi, curgatoare, este o rasa mititica, dar robusta. Initial, utilizat pentru vanarea sobolanilor, Yorkie este un animal de companie faimos.
Yorkshire Terrier-ul a fost una dintre cele 10 rase de catei ale anului 2005.
Iti recomand Shih Tzu.( Eu am )
Acum despre Amstaff thinking
Hmm, American Staffordshire Terrier – caci acesta este numele complet al Amstaff-ului – este o rasa de caini ce reprezinta mandria Americii, dar care isi gaseste radacinile in Bulldog-ul Englez. Bulldog-ul stravechi din Anglia, folosit timp de decenii in luptele impotriva taurilor, s-a dovedit prea lent in momentul cand a fost desemnat pentru luptele intre caini.
In concluzie, este foarte agresiv... Depinde pentru ce il iei.
Eu iti recomand, terrierul laughing))

Funda?

11 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Amstaff,clar!

p.s in vara imi achizitionez unul.

| RedNose a răspuns (pentru RedNose):

E deja varalaughing, mai exact la jumatatea veriibig grin

| BubbleWhitee a răspuns:

Amstaff

| mOnAsX a răspuns:

Pitbull Terrier parca ar fi mai bun... arata intr-un fel mai bine ca Amstaff

| Lolo101 a răspuns:

Pitbull Terrier.Este mai puternic, se intelege mai bine cu omul si are si un aspect mai frumos.

| KINGPDA a răspuns:

Amstafull este un caine temperat, cu alte cuvinte este pitbullul cuminte, depinde cum il cresti asa il ai, daca te ppricepi va fi bine daca nu renunta.
Iti recomand amstaff, iar domnisoara sau ce o fi i-a crescut prost, am avut si pitbull am amstaff rott si carpatin toti sunt blazi iubesc copii si asculta de numa

| ShadowKayne a răspuns:

Din cepe doua rase nu as alege nici una as opta mai degraba pentru un boxer german. Este un companion adorabil, foarte devotat bun paznic precum si foarte mare iubitor de copii.Deci, in concluzie acest caine are calitatile necesare pentru a fi un companion adevarat. funda?

| Lucky8 a răspuns:

Amstaff

| anamariatare a răspuns:

Amstaff

| Emilia1015 a răspuns:

Pitbull Terrier

| mNicolle a răspuns:

Pitbull-u' este caine de lupta datorita fortei si ferocitatii lor extraordinare, cu toate acestea este intelegator cu stapanul si inteligent.Este un caine rezistent la durere, agil si puternic.
Amstaff este nobil si iubitor pe langa Pitbull care este dusmanos. Unui Amstaff ii trebuie un stapan cu rabdare pentru al dresa dar este o rasa sociabila cu oamenii. Totusi eu am Pitbull, asadar te incurajez sa alegi Pitbull Terrier.