Întrebare recomandată | aliasjl a întrebat:

Salut dragilor,

Tot am cautat pe internet, ghid de recunoaștere/identificare a copacilor, a scoarței/trunchiului, informații despre natură, despre animalele pădurilor, cum să identifici animale după excremente și urma/amprenta lor. Mă puteți ajuta, vă rog, cu niște recomandări de studiu, cărți, cursuri. Mulțumesc tare și apreciez răspunsurile precise și relevante!

1 răspuns:
| Robertssdix a răspuns:

Intr-o biblioteca județeană cred ca dacă ai întreba pe cineva priceput îți va recomanda cărțile necesare. Dar va trebui să le înapoiezi