| xDnRx a întrebat:

E adevarat ca, cuparea urechilor la caini e interzisa? Si daca e asa, daca te intalnesti de exemplu pe strada cu politia doar nu te opreste si iti da amenda ca i-ai taiat urechile.
As vrea sa imi iau amstaff si mi se pare mult prea bleg asa cu urechile naturale..nu stiu... Pare bleg asa prostut.
Merita sa ii le cupez? Iau amenda daca il vede politia cupat pe strada sau chestii dastea? Daca nu unde as putea lua amenda doar pentru ca ii le-am cupat?

3 răspunsuri:
| ally123sims a răspuns:

Nu cred... matusa mea are pitbul si ia cupat urechile dar iti zic eu ca regreta acum catelusa ei raceste la plaja o leaga cu batic... mai gandeste-te

Răspuns utilizator avertizat
| veronique122003 a răspuns:

Nu cred dar de ce sa ii cupezi urechiusele? Nu se merita! Gandeste-te ca esti in locul lui si cineva vine sa iti taie urechile doar pentru ca pari prostut. In plus daca ii tai urechile el va prinde frica de tine si va dezvolta un comportament agresiv fata de tine. Din partea mea nu sunt de acord...