| Fiveboy5 a întrebat:

Este potrivit un Caine Husky pentru aparare? Rezista acesta vara?

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Daca vrei un câine care sa iti apere casa sau blocul ai putea sa iti iei:

Rotweiller
Doberman
Ciobanesc de bucovina
Ciobanesc Carpatin
Ciobanesc German
Sau niste rase mai mari din astea

Rasa Husky este mai mult ca sa te joci cu ea si sa te distrezi...
Nu stiu daca va rezista cara depinde cum e temperatura dar când este cald mai bine il duci într-o magazie răcoroasă sai ii cumperi ceva care sa raceasca camera in care sta.

Daca încă nu ti-ai luat ar trebui sa te mai documentezi.De sănătatea lui mai bine întrebi veterinarul.
Daca chiar vrei sa fie de apărare mai bine ti-ai lua o alta rasa sau ai putea sa iti iei Husky si o alta rasa.

Aici este alegerea ta!
Dar sa ai grija de el si înainte sa il iei sa te gandesti bine de tot si sa te documentezi de rasa.
Noroc cu câinele!

Funda?

4 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Depinde unde il tii, la bloc sau la casa.
Te sfatuiesc la un Ciobanesc German sau Doberman, dar aici depinde de ceea ce iti place tie!

| AnneNichol1 a răspuns:

Nu daca vrei un caine de aparare iti iei un ciobanesc german happy