| GeckoTimisoara a întrebat:

Eu am facut cam 2 ani Kendo si 2 luni Iaido.
Dupa ca m-am lasat de amandoua am fost nevoit sa imi predau Shinaiul si Bokenul, insa as dori sa imi cumpar o Katana, sau o sabia asemanatoare Bokenului pentru a o expune in camera mea, sa imi aduc aminte de acele sporturi.
Stau in Timisoara si nu stiu de unde pot cumpara o sabie gen Katana. Daca voi aveti ceva informati, va rog ajutati-ma happy.

Stiu de site-ul Budoshop.ro, insa acolo nu se gasesc decat sabii de lemn.

1 răspuns:
| digital7shady a răspuns:

Cred ca e ilegal sa detii sabie cu tais de otel(sabie adevarata) fara ceva special, poate ai voie daca esti colectionar. Dar bokenul(nu era Bokuto?) e din lemn, nu? Asta cred ca gasesti. Unde? N-am idee. Incearca sa cumperi de pe net. thinking