| adagio13 a întrebat:

Salut, eu am un papagal perus mascul de 2 ani.Ieri am luat un perus femela de 1 an.I-am pus in aceeasi colivie, la inceput era totul normal, rareori cand se cearta.Eu as dori sa-i imperechez curand si as vrea niste sfaturi despre cum s-o fac.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Era mai bine sa-i pui in colivii separate dar lipite cateva zile pana se obisnuiau si sa-i lasi sa se duca singuri unul la celalt.Nu ai cum sa faci asta, doar sa te interesezi la petshop cum faci rost de cuib, restul tine doar de ei.

| untu a răspuns:

Nu ai cum sa faci, dar e treaba perusilor, dar daca se vor obisnui sa vada unul pe altul si va mai dura pana se vor iubi si se vor imperechea! Lasati-le in pace, dar e nevoie de timp!