| AlexCosmin24 a întrebat:

In primul rand, vreau sa spun ca ieri mi-am luat doi perusi (unul albastru, Ari si unul verde, Kiro)
Problema mea este urmatoarea: Ari nu vrea sa se acomodeze deloc, sta intr-un loc, inchide ochii si acolo ramane.
Nu l-am vazut deloc band apa pe Ari, mi s-a parut ca a mancat ceva, insa nu sunt sigur...
Lui Ari ii lipsesc niste pene in cap, este posibil sa il fi batut Kiro noaptea?
L-am vazut pe Kiro ciugulindu-i penele lui Ari...
L-am vazut acum cateva minute pe Ari agatandu-se de cusca cu gherutele si ciocul si facea tumbe prin ea...
Kiro e bine-mersi, este destul de inteligent, este frumos, nu are nimic, chiar in momentul acesta, cand scriu mesajul mananca, insa nu l-am vazut nici pe el band apa, ii place sa ciuguleasca osul de sepie (insa ieri si Ari a ciugulit ceva din el) si am impresia ca lui Ari ii e frica de Kiro... ce pot face?
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Stai tu inchis intr-o cusca sa vedem cum te acomodezi. Pasarile in cusca nu sunt animale de companie, ati luat o moda proasta si sadica de criminali.

| AlexCosmin24 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

O sa ii dau drumul prin casa, e logic, am luat cusca doar pentru a-i tine in primele zile acolo, dupa o saptamana sau pe acolo ii voi lasa usa de la cusca mereu deschisa, dar mai intai sa mai vada si el cum e pe aici