| Maripapaia a întrebat:

Salut.
La ce vârstă ar trebui să facă pui doi câini?
2 câini care sunt frati, pot face pui?

Răspuns Câştigător
| TomyBrave2019 a răspuns:

Prima întrebare: depinde de câine însă ar fi ok când sunt adulți. 3-4 ani sau mai târziu pentru câinii mici care trăiesc mai mult. Poți întreba un veterinar pentru că ei știu mai bine.
A doua întrebare: normal că nu. Puii pot avea malformații grave. Am întâlnit cazuri. Nu îi lasă singuri deoarece ei nu știu că nu e ok. E grav ca la oameni.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ei stiu cand sant pregatiti pentru sex nu-i poti obliga tu

| Lora8888 a răspuns:

Bună! Din câte ştiu, nu e ok să facă pui 2 frați, cățeluşa mea a făcut primii pui la 1 an, depinde de perioada lor. Sa iti traiasca catelusii!

| ILoveMarshmallows123 a răspuns:

Pai normal ar fi sa faca pui la varsta de 2-3 ani. Doi frati pot face pui dar puii pot muri in timp ce se nasc sau pot muri dupa. Si cateaua ar putea muri deci nu este bine sa ii lasi sa faca pui.

| Vikaa a răspuns:

De aceea am ajuns unde suntem, oameni extrem de nedocumentati si ne miram de unde atatea animale abandonate.Omule,cand fac 1 an dusi la sterilizat pentru ca NU AU valoare chinologica si ajung pe lume niste pui cu handicap si e pacat sa fie eutanasiati sau abandonati.Cateaua e apta de monta la 2 ani, cainele la fel, dar trebuie sterilizati, e plin de caini pe la ecarisaje si strazi.

| Andreeush a răspuns:

1. Trebuie să fie adulți.
2. Nu.