| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toata lumea,am o intrebare delicata,pot hrani puiutii de rottweiler cu conserva de carne amestecata cu supa? mama lor nu prea ii mai hraneste, este f cald. fuge de ei...ii hraneste doar daca o tin pe loc.

Răspuns Câştigător
| EvangelineLovin a răspuns:

Cat de micuti sunt. poate ca ii intarca. da, poti sa le dai supa cu niste carnita, sau mancare uscata pentru catelusi inmuiata in lapte ca sa mai ia niste calciu din lapte. si mancare umeda.

3 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Eu iti recomand altceva.Du-te la veterinar si iti va spune el ce mancare sa le dai. Apropo si eu am caine, si cand am fost cu el la veterinar prima oara, acesta ne-a spus ca mancare sa-i dam.Un an-2 i-am dat mancarea pe care ne-o recomanda-se veterinarul, numai ca ni s-a cam facut gaura in buzunare ca era 20 lei/kg.

| cflori a răspuns:

Depinde cat de micuti sunt.
Daca o sa le iei bobite, ia-le totusi unele de calitate cum ar fi Royal Canin pentru ca sunt micuti si au nevoie de ceva bun...dar neaparat sa le iei pentru juniori!
Da totusi o fuga pana la Vet si intreaba ce e recomandat, ce alimente ar inlocuii cat de cat laptele de la mama.
Un pup pentru micuti happy

| jacko a răspuns:

Au 3 saptamani puiutii! deci pot s ale dau carnitza din conserva amestecata cu un pic de supa? le-am dat si vad ca baga in ei, nu ma ajutati daca imi spuneti sa ma duc la veterinar.(ala ma pune sa cumpar de la el, asa e si interesul)