| simonamaria a întrebat:

bichonul meu de cateva zile nu are pofta de mancare.a baut numai apa si nu a mancat mai nimic.nici inainte nu manca foarte mult, insa acum ma ingrijoreaza ca practic fuge de orice fel de mancare...stau cu bobitlee si conserva si carne dupa ea si fuge.ce sa fac?

7 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Este si vremea de vina. Daca pierde in greutate, du-l la veterinar. Asa mai face si catelul meu. Azi mananca, maine nu deoarece ii este cald. Dar ii vine lui pofta de nancare. Repet, daca pierde in greutate du-l la vetrinar.

| Mihaela1964 a răspuns:

Daca e catelusa, posibil sa fie in calduri, perioada cand mananca mai putin si slabesc...

| Amilik a răspuns:

Pe langa faptul ca nu manaca ai mai observat si alte lucruri diferite la el?

| simonamaria explică (pentru Amilik):

Acum 2 zile a vomitat putin.dar asta ptq in ziua de Paste nas amea i-a dat mic sa manace..ma gandesc ca poate i-a facut rau.

| Amilik a răspuns (pentru simonamaria):

Este posibil sa fii mancat ceva ce nu i-a priit. Ar trebui sa o duci la veterinar sa ii faca un control. Daca e de la stomac ii poate face niste spalaturi stomacale.

| JulyStorm a răspuns:

Posibil sa intre in calduri. In perioada asta mananca mai putin si sunt mai irascibile.
Ar trebui totusi sa o duci la veterinar.

| DraKeSTF a răspuns:

Nu e neaparat sa fie bolnavstraight face Este posibil sa fie in perioada de imperechere si vrea sa faca s*x happy vorbesc serios dul la o catea