| Silviamayaana a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare, puiutii de catel cand sug la mama si le dau lapticul pe nas este ceva norma?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte normal!
Mananca cu pofta si de aceea mai iese laptic si pe nasuc.
Se intampla si bebelusilor de oameni... nimic grav sau rau in asta.

| Rocsid a răspuns:

Nu este normal...cel mai probabil sufera de o afectiune congenitala numita palatoschizis( cerul gurii comunica cu nasul) si de acolo poate aparea aceasta problema.Consecutiv acestei afectiuni apare bronhopneumonia prin aspirare( ajunge laptic in plamani) si pot chiar muri.Partea buna e ca se poate opera aceasta problema congenitala happy