| Ianna95 a întrebat:

Salut la toti! ajutati-ma va rog! perusul meu si-a rupt ciocul astazi,d-ce de la curent s-a inchis usa; si el acum nu poate manca. am fost la veterinar si ei nu m-au ajutat cu nimic, va rog ceva sfaturi; nu vreau sa moara de foame!;( multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
| JockerStoica a răspuns:

Pai nu ai nici o varianta decat sa ii dai apa cu seringa si mancare pisata, sau macar dai pe gat apa sa nu se deshidrateze ca am inteles ca la perusi ciocul le creste in maxim 2saptamani asa ca ai grija de el vezi tu cum faci bagai pe gat nu-l lasa de capul lui sa moara. Sper ca am fost de folos. Succes!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta pentru ca perusul tau, din cauza piciorului rupt, sta intr-o parte si e dezorientat. Singura modalitate prin care va manca din nou este sa ii rupi si celalalt picior. Doar pana se face bine.

| o3oDYAo3o a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu si-a rupt piciorul...si-a rupt ciocul laughing Si nu cred ca ruperea celuilalt picior(asta in cazul in care avea rupt un picior) ar fi o varianta prea fericita 0-0

| SoloPC a răspuns:

Perusi normal au o pietricica care roade la ea sa nu le creasca ciocul mare si sa se rupa tu nu ai pritricica aia nu?

| andreea543 a răspuns:

Scuze eu nu te pot ajuta dar varul meu a avut un perus si si-a rupt ciocul si dupa cateva zile a murit.