| sebastyanSEBI a întrebat:

M-am inscris la un concurs de fotografie din liceul meu. Tema este "incalcarea drepturilor omului". Dati.mi niste exemple. ce as putea fotografia?

2 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Iesi pe strada si plimba-te. O sa observi multe cazuri de incalcare a drepturilor omului. Nu uita ca sunt si drepturi nescrise. Cel mai bine este sa te legi de drepturile din nastere. De exemplu fiecare om are dreptul sa iasa in parc si sa se simta bine. Daca un om nu isi educa copilul si acel copil deranjeaza in jur pe toata lumea aceea se numeste o incalcare e drepturilor. Si nu vorbim de linistea publica ci pur si simplu de a te simti bine.

| Richard13 a răspuns:

Orice man orice, gandeste-te la drepturile omului, apoi la ce se face gresit, avem dreptul la educatie, dar inca sunt "flori de mucegai" (copii saraci) care stau acasa/strazi nu fac scoala. Avem dreptul la libera exprimare, dar multi nu deschis gura la un scandal.Plimbate prin oras daca vezi un incident unde oameni trec nepasatori sau se uita si nu comenteaza, fotografiaza-i. Sper ca te-am ajutat big grin