| alexandrunaj a întrebat:

Salut.Cunoasteti o adresa de email unde pot face o plangere in privinta unei infractiuni, incalcarea drepturilor omului?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Plangerea penala se face la politia domiciliului tau sau la Parchetul de pe langa judecatoria in circumscriptia careia se afla domiciliul tau.

| Adry05 a răspuns:

Asta faci la sectia de politie sau daca depinde de o institutie anume la protectia consumatorului dar in niciun caz pe mail, suni sau mergi personal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plangerea se face la sectia de politie nu pe mail

| pufulescu a răspuns:

Trebuie sa precizezi exact ce s-a intamplat. Ca sa dau un exemplu, nu poti face plangere direct la CEDO daca te-a batut un politist in timpul arestarii, trebuie urmati niste pasi adica alte plangeri la autoritatile romane.