| HwsKi a întrebat:

Ma plimbam cu bicicleta si am gasit la gunoi intr-o punga cinci motanasi mici fara ochi. Doi motanasi erau morti, iar pe cei trei i-am luat eu acasa. Le dau lapte cu seringa. Azi dimineata m-am uitat la ei si unul din ei era mort. Sunt sanse sa moara si cei doi? Dau funda

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Poate ar trebui sa intrebi un medic cum poti sa ii îngrijesti cel mai bine. Ai facut bine sa ii iei acasa.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stim noi starea lor de sanatate? Pe internet vad mereu diferite animale care traiesc, desi au probleme de sanatate. Ingrijeste-i si du-i la un veterinar, iar el iti va spune mai multe.

| r1z2an a răspuns:

Buna, in primul rand iti multumesc din suflet pentru intentia acordata acelor pui, ai un suflet mare si te respect. Eu am o catelusa acasa de 1 an pe care o iubesc enorm cu toate ca o vad ceva mai rar deoarece sunt la facultate in alt oras, nici nu vreau sa ma gandesc ca i s-ar putea intampla ceva si sa vin intr-o zi acasa sa n-o mai vad. Crede-ma nu as putea rezista. In al doilea rand mergi imediat la un medic veterinar sa se uite la cei doi micuti sa-i consulte sa vada daca se mai poate face ceva. Sper din toata inima sa traiasca si te rog sa ne tii la curent. Sunt doua suflete fara de pacat pe aceasta lume si gandeste-te ca poate nu a fost totul intamplator, esti o persoana cu inima mare.

| denisaa2002 a răspuns:

Sanse sunt, dar, lor le trbuia hrana si sa se adapteze la meduil nou.E probabil ca viermi din pui morti sa fi ajuns si la ceilalti.Dar daca au ajuns cred ca nu mai poti face mai nimic. Poate un vaccin ajuta.Consulta-te cu un veterinar.
FUNDA?

| Dinu_Ioana_2000 a răspuns:

Cred ca au toti vreo boala.
eu spun sa te duci cu ei la veterinar, sa vada ce au, pentru ca iti pot da si tie microbi.
si poate sa faca ceva sa nu moara, nu stiu.
funda? happy