| IoNuTz96 a întrebat:

am gasit un pui de pisica in fata casei, era ranit, avea o rana deschisa in jurul ochiului stang, am luat-o acasa, am spalat-o am uscato si cu feonu, i-am dezinfectat rana si i-am pus propolis lichid pentru vindecare, i-am deschis ochii pentru ca ii avea lipiti (in timp ce am spalat-o ), si i-am dat lapte pana s-a saturat iar acum a adormit in cutie pe o patura moale. Nu stiu ce sa fac cu ea? Mie mi sa nu moara. Nu exista o politie a animalelor pe panamntu asta! Vreau sa o dau la cineva care stiu ca are grija de ea. E inca micuta, i-am dat lapte cu seringa, imi e foarte mila de ea. Ce sa fac, pentru ca nu cred ca am contitii sa o pastrez? Idei? sad

6 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Foarte bine ai facut ca ai ajutat-o, te felicit.
Nu o poti tine?
Daca te gandesti sa o tii trebuie sa-i cumperi o litiera si nisip.te va costa totul pana in 20 de lei.
Spune-mi de unde esti si poate gasesc un centru de animale sau vreo cunostiinta care sa te ajute.

| XDarkAngel a răspuns:

Ceva de genul a făcut şi un prieten, el a găsit un pui rănit pe stradă, l-a dus la cel mai apropiat veterinar (mă rog, abia o salvat-o, dar e altă poveste), deci poţi s-o ţii la tine acasă până mâine, mâine o duci la veterinar ca să te asiguri că e bine, şi îi spui lui că vrei s-o dai spre adopţie. Probabil că până veţi găsi stăpân va trebui s-o ţii tu (şi poate te vei ataşa de ea), dar după ce te asiguri că e sănătoasă pune anunţuri peste tot.
Sper că te-am ajutat.

| IoNuTz96 explică:

Multumesc tuturor, tata e medic veterinar si o sa il intreb pe el daca am nevoie de ajutot s-au poate de un vaccin, m-am gandit sa o cresc pana se face mare ( sper sa reusesc ) iar apoi va fi mult mai bine, ca doar pisicile au 9 vieti big grin. Multumesc.

| VivianneMnt a răspuns:

De fapt "pe pamantu asta" exista politia animalelor, dar nu si in Romania. Poti sa o pastrezi pana esti sigura ca s-a vindecat si pana atunci mai ai timp sa cauti stapani. Poti sa postezi anunturi pe net (de ex, pe fb)

| AndreeutzaDeea a răspuns:

Buna,da-i la ochi cu ceai de musetel in fiecare dimineata pentru ca sa nu se mai inchida, este foarte bun, cat despre rana eu zic sa incerci si cu crema de galbenele, este foarte buna si naturala.Eu am avut grija de pui de pisica nou nascuti abandonati,am incercat sa ii dau medicului veterinar sa ii tina si sa aiba grija de pisicuti,dar a zis ca ar vrea insa nu poate deoarece acolo nu este adapost pentru animale. Pisicuta ta cred ca are o luna, Politia Animalelor exista si in Romania, doar ca nu au fonduri de unde sa inceapa.Te felicit pentru gestul tau, nu toti oamenii sunt asa buni incat sa ajute un animalut fara aparare, succes!

| FortaSteaua2012 a răspuns:

De unde esti?