| VrRos05 a întrebat:

Salut.
Mi-a plecat motanul (avea 3 ani).
A plecat de vreo 4 luni jumate,sunt șanse să mai fie viu?
Știa sa traverseze strada, la sat, se uita, stanga/dreapta,, ultima oara când a plecat era în călduri.
Vouă cât timp v-a plecat cel mai mult motanul și ei asa pleacă după 3-4 ani, e adevărat?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Pisicile sunt foarte descurcarete si independente si nu trebuie sa iti faci griji pentru ele.
Si daca gasesc un loc in lo se ofera mancare si dragoste se stabilesc in acel loc.
Stiu ca bunica a avut o data o pisica care a fost plecata un an de acasa si s-a intors inapoi teafara si bine-mersi.
Cel mai probabil motanul tau s-a aciuat in alt loc.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O fi plecat cu vreo pisicuta, care i-a sucit capul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.

| dullcat a răspuns:

Buna.Un motan de-al meu a plecat fix dupa ce a fost castrat, acum doi ani.Nu s-a mai intors.Stiu ca nu asta vrei sa auzi, imi pare rau.Dar viata merge mai departe, asta e.

Ma gandes ca la sat sunt mai putine masini si posibile pericole, insa nu poti sti. Daca vrei sa minimalizezi riscul ca ei sa plece aiurea, trebuie dusi la castrare la un cabinet veterinar.Mai sunt si alte beneficii ale acestei proceduri, dar nu mai enumar.

| alindumitru083 a răspuns:

Stiu un caz in care un motan s-a întors după un an.
Poate l-a furat cineva, fiindcă i-a plăcut de el.
Nu te stresa, gândește pozitiv, poate s-a dus puțin în vacanță.

| Aleeqq001 a răspuns:

Pune litiera lângă casă sau o zona care o frecventează și cel mai probabil o sa vina dacă mai e printre noi

| omulcrestin a răspuns:

Eu zic ca e viu, eu asta zic