| VladOne_7641 a întrebat:

Salut.Mi-am cumparat 2 perusi recent.Nu stiu daca sa-mi fac griji sau nu... dar cei doi, dau din cioc continu (nu ciripesc), doar dau din cioc.Mi se pare putin ciudat. Le-am pus mancare, apa...
Ar trebuii sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| trance04 a răspuns:

Nu te ingrijora, ei isi iau mei in gusa si apoi il mananca si din acea cauza dau din cioc, nu este motiv de ingrijorare

| VladOne_7641 explică (pentru trance04):

Multumesc de raspuns.Inca ceva... ei refuza sa manance.s-ar putea sa fi mancat acolo de unde i-am luat. dar totusi, stau aman2 in acelasi loc de 2 ore...

| trance04 a răspuns (pentru VladOne_7641):

Pina se adapteaza cu noua locatie dureaza putin trebuie rabdare si daca sunt perusi pentru inceput da-le numai mei cu vitamine

| Itp_Diana_1999 a răspuns (pentru VladOne_7641):

Poate incearca sa se adapteze mediului

5 răspunsuri:
| Itp_Diana_1999 a răspuns:

Ai putea incerca site-ul asta http://www.animalutze.com/

| VladOne_7641 explică:

Mersi de raspunsuri.