| Popescu_Bertha_1970 a întrebat:

Mi-am cumparat un bichon maltese cu ceva timp in urma. Acum are 5 luni si e baietel. Am mari probleme cu comportamentul lui! Distruge orice gaseste! Pe mama mea o apuca de sosete si de pantaloni,maraie,latra si vrea sa et muste. Problema e ca nu se calmeaza in niciun fel! Am incercat sa ne impunem si sa-l certam de fiecare data cand facea lucruri ca astea dar nimic. Si daca il certam vrea sa muste si face foarte urat. Face asta si cu invitatii si rudele! Rupe hainele,jucariile de plus ale surorii mele,papucii,incaltamintea, covoarele si nu stiu ce sa ma fac cu el! Va rog sa ma ajuttati.

Răspuns Câştigător
| MrAnonymus a răspuns:

Este inca pui iar atunci cand sunt mici orice animalut este jucaus.Dul la o plimbare, aleargal, joacate cu el pana cand isi consuma energia si nu vei mai avea probleme cu el.

4 răspunsuri:
| MrBlue a răspuns:

Pleaca cu el la o plimbare lunga ca sa isi consume energia si sa te joci cu o jucarie cu el. Funda?

| Dohi_Florica_1970 a răspuns:

Ar cam trebui sa il inveti cat timp este mic, cand o sa fie mare o sa invete mai greu.Cumpara-i niste jucarii sa le roada isi mai pierde din energiewinking.

| stanila a răspuns:

Hmmm.Poate i trebuie o jucarie de ros si daca nu merge asta incearca sa vezi ca mancare ii dai sa nu cumva sa aiba multa energie.

| Popescu_Bertha_1970 explică:

Multumesc de raspunsuri! Are jucarii pe care sa le roada dar tot cam face prostii prin casa. O sa incerc sa-l scot mai mult la plimbare!winking