| Bianca4926 a întrebat:

Am o problema legata de catelusa mea de 8-9 luni, Luiza. Vreau sa ma joc cu ea si ma maraie si latra... vrea sa ma muste sau doar se joaca?

Răspuns Câştigător
| 7Mary7 a răspuns:

Ar trebui sa iti dai tu seama de asta din modul in care latra; daca te musca usor(te rontaie) inseamna ca se joaca, dar daca se repede si te musca tare dintr-o data... Daca ti se pare ca e destul de serioasa, ceart-o cand incearca sa te mai muste.

11 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Doar se joaca, caini as mai fac cand se joaca, oricum te zgariat cu coltii nu scapi asta-i modul de joaca. Te mai poate zgaria accidental, dar daca vezi ca musca du o la un centru de dresaj.

| Bianca4926 explică:

E catelusa lup, da nu stiu e la varsta medie

| izabela1234 a răspuns:

Catelusa ta la 9 luni este micaa...probabil se joaca cu tine ca asa face si a mea happy

| Aalliinnaa1000 a răspuns:

Poate e lovita sau ceva de genu...
Sau poate e bolnava...

| DeeaDyaDeea a răspuns:

cainele maraie ca simte ca e un pericol sau ca nu te place sau nu i-ai dat de mancare sau are un discomfort sper ca vam ajutat. funda? plz!big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin:X:X:X

| Bianca4926 explică (pentru DeeaDyaDeea):

Pai daca alerg, la mama se plimba cu capu-n papuci, cand sunt singura cu ea, sare, se joaca da latra si ma cam sperie...

| Sophy1 a răspuns:

Buna! Ma numesc Ana si sunt crescatoare de caini. Daca spui ca are varsta de 8-9 luni s-ar putea sa se joace, daca, cand era mai mica facea tot asa. Daca ai batut-o s-ar pute asa t e respinga prin acest comportament. Trebuie sa te joc usor cu ea fiindca este la o varsta frageda si cum te comporti acum cu ea asa o ai pe veci.
Uite, cand te joci cu ea da-i bobite sau carnita in semn de multumesc.
Pentru mai multe informatii te rog sa ma contactezi la adresa mea de email pentru a-ti da sfaturi despre ea: elf.alfi@yahoo.com.
www.royalfrisealfi.blogspot.com

| Bianca4926 explică (pentru Sophy1):

Care e numele de familie....negoita? daca da sunt bianca, colegata,,,, SORELLA

| marymaryan a răspuns:

Pune-i in gura ceva moale si daca o musca putin inseamna ca se joaca daca o rupe inseamna ca e stresata sau mai bine duo la un veterinar

| Alexandra_Andreea_1998 a răspuns:

Doar se joacahappy