| Alexandrudmn a întrebat:

Mi-am cumparat un papagal Micul Alexandru si nu stiu ce nume sa ii pun. Nu se stie daca este mascul sau femela pentru ca nu se poate afla pana la varsta de 3 ani.

Răspuns Câştigător
| FataTimida a răspuns:

Am stat vreo 10 minute sa ma gandesc daca este un nume de pasare, gen neutru. Si cred ca am gasit PERRY. Am un prieten la care i se zice asa si totodata, cunosc o fata din alt liceu tot cu porecla asta laughing)). Eu zic sa ii pui ce nume iti place, sau ce nume crezi ca i se potriveste. ^^

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ponta. E nume de papagal si merge la ambele sexe.

| SuperGamE a răspuns:

Micul Alexandru daca e baiat si daca afli ca e fata Mica Alexandra happy