| Alexandrudmn a întrebat:

Am un papagal micul alexandru si vreau sa imi cumpar inca unul dar nu stiu daca este femela sau mascul.cum imi pot da seama vreau surse sigure

4 răspunsuri:
| spiridus25 a răspuns:

Totodata, masculii speciei se disting datorita cercului de culoare neagra din jurul gatului, ce se dezvolta la varsta de 3 ani, care nu este prezent la femele, nici la pui, indiferent de sex.
http://www.animale.ro/pasari/micul-alexandru

| WarriorCat a răspuns:

Il duci la veterinar sa il examineze si sa iti spuna genul

| Alexandrudmn explică:

El are 9 luni, e verde si are un cerc in jurul gatului dar nu negru.

| Alexandrudmn explică:

Deci doar la veterinar pot afla? Sau trebuie sa astept sa vad daca ii creste gulerul? Atat?