| Stefan313 a întrebat:

Salut, mi-am luat o pisica dar am un caine care il tin in casa. Am un bison, se va obisnui cu pisica? Cand s-au vazut unul pe altul bisonul meu a inceput sa latre si pisica a inceput sa de dea in spate.
Pisica era in pat iar bisonul era jos. As dori daca pisica si bisonul meu vor incepe sa se intelegea, va dura peste 1-3 luni?
Va rog sa fiti seriosi.O zi frumoasa!

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Folosiți un dresor sau dumneavoastră, le faceți cunoștință. Sunt pe YouTube, probabil o mulțime de filmulețe cu astfel de situații. Pur și simplu, luați pisica în brațe, rămâneți în picioare și lăsați câinele să vină la dumneavoastră.
Apoi, liniștiți câinele, și îi dați aproape pisica să înceapă să o miroase. Apoi, încet, vă lăsați în jos, ca să poată și pisica să interacționeze cu câinele.
Dar, cel mai important, le oferiți afecțiuni și atenții în mod egal, ca să nu se iște conflicte între cei doi.